Přeskočit na hlavní obsah

Když se ruka utrhne

Původně to měla být obyčejná ranní miso polévka, ale nakonec z toho bylo něco jako nudle Ramen, avšak počesku.

V malém kastrůlku v teplé vodě utopit tak nějak odhadem vlasové rýžové nudle a mezi tím ...

... půlka menší červené řepy na plátky, ty pak na polovinu a pak kolmo na nudličky. Mrkev podélně na půl a pak na jemné měsíčky. Listy kedlubny stočit a krájet na širší nudličky. Dva výhony z hlívy ústřičné na drobno. A nakonec předem namočený plátek řasy Kombu na jemné nudličky. To vše do mírně osoleného vroucího zeleninového vývaru.

Cca po pěti minutách přidat změklé nudle bez vody a nechat společně vařit na nejnižší stupeň. Z vývaru odebrat jednu naběračku a v mističce smíchat s vrchovatou lžičkou miso pasty.

Vypnout plotýnku, vmíchat miso a nechat pár minut dojít a pak ...

Asi po dvou hodinách se z termosky na jídlo vyklopily nudle na způsob Ramen se zeleninou a šťávou. Mít a umět jíst hůlkami, byl bych šťastný jako blecha, že se konečně najím. Tak, či onak, jídlo po ránu jak ohřálo, tak zasytilo a k tomu ještě bez chleba.

Populární příspěvky z tohoto blogu

Voskované origami

Včera jsem narazil na problém s vhodným uložením hlívy ústřičné do lednice, bez jinak obvyklého použití plastových misek, neboť jsem ji zakoupil ve farmářském obchodě, tedy právě bez této misky. Přispěl jsem tedy jednak k minimalizaci plastového odpadu, tak i k ozdravění života bez plastů a z nich vylučovaných chemikálií s neblahým vlivem na náš život a zdraví. Skleněnou nebo nerezovou misku jsem zavrhl ihned, neboť ty upotřebím při mém pravidelném kulinářském snažení, a které by mi tak mohly chybět.


Po uvažování, čím jiným misku optimálněnahradit, jsem ji zkusil zabalit do včelím voskem napouštěného ubrousku, o kterém jsem již psal v článku "Ubrousku, navoskuj se!". Ovšem nebylo to pravé ořechové, neboť ta farmářská hlíva je pozoruhodně větší, než ta "supermarketová", a také mnohem neforemnější. "Kdybych tak z toho mohl udělat nějakou misku, nebo krabičku, kterou by šlo opět rozložit a ubrousek umýt" jsem si tak v duchu pro sebe říkal ...
... a HEURÉKA !…

Nevšední rychlovka zadarmo

Někdy se to sejde a může se hodit spíchnout si narychlo zástěru a to i ve větším počtu. Je nějaká sešlost, či událost, kde se hosté nebo zákazníci nějakého kurzu zapojí do vaření a je vhodná  nějaká ochrana proti působení Murphyho zákonů. A protože by zhotovení klasické, nebo i jen utěrkové dvoudílné zástěry, trvalo delší dobu a s velkou spotřebou utěrek na jednorázové použití, je tu snadné řešení v i dočasné zástěře udělané i pouze z jedné utěrky, bez střihání a s možností i ručního sešití.

Pokud již zástěry není zapotřebí, lze opět rychle utěrku uvést zpět do původního stavu a může opět sloužit svému původnímu účelu.
V jednoduchosti je krása Co je zapotřebí:optimálně utěrka 50x70 cmkus provázku, šňůrky, tkalounu, mašle, pruženka, popruh z tašky na rameno, opasek, atp.šicí stroj nebo jehla a nit Např. pomocí žehličky vyznačit polovinu na výšku utěrky. Spojit po rubu protilehlé rohy na užší straně utěrky a jen ty rohy sešít, vznikne tak horní díl u krku. Přišít úvazek kolem krku na ob…

Homemade / Samodělka

(CZ) Při prohrabování kontejneru s látkami, ubrusy a jiným textilem s úmyslem opět něco z toho vyřadit a buďto věnovat nebo zlikvidovat, jsem narazil na různé barvy a tloušťky filcu (plsti). I dostal jsem nápad udělat nějakou tu malou ochranu pro zavařovačku, v níž si nosím oběd do práce pro případ, že bych s taškou někde klepnul. A tak alespoň část mohu nějak využít.

(EN) Because I wanted something to trash or give to somebody during weekend I searched in container with different fabrics. I found different colors of the felt. So I got an idea to make some protection jars when I carry the lunch to work. So I needn't to trash but I can use it other way.





(CZ) Ano, je to brutální blbost, ale čas ukáže její použitelnost.
(EN) Yes, it's brutal strange thing but time will show its usefulness.