Přeskočit na hlavní obsah

Kol kolem

... hlava se mi určitě netočí, jen jsem se trochu otáčel celý celičký.

Jen nějak nabývám na hyperaktivitě, viz např. tato série článků za víkend. A protože by to na neděli chtělo něco trochu sladkého, vyndal jsem z mrazáku poslední sáček s vypeckovanými půlenými švestkami s tím, že po příchodu z nákupu vyhotovím švestkový koláč s mákem, aby bylo co na svačiny i do práce a rozprostřel je na talíř, který jsem vsunul do skříňky nad sporákem, aby rychleji rozmrzly. Zapomněl jsem totiž vypnout po včerejším kynutí kváskového chleba 15W podložku, původně určenou do terária pro vyhřívání plazů a jiných teplomilných zvířátek, a tak byl prostor teplejší.

Nejprve jsem začal zažehnutím plamene v troubě. Do skleněné kulaté zapékací koláčové mísy jsem nasypal 1/2 hrnku (UScup)  jáhel a 1/4 hrnku pohanky a promíchal. Do malé zavařovací skleničky jsem nasypal hrst rozinek čerstvě nakoupených v Tesku, dolil vodou, uzavřel víčkem a řádně protřepal. Opakoval jsem ještě jednou a umyté rozinky jsem rozprostřel na obiloviny. Pak jsem ještě přidal 3 odměrky (lžíce) strouhaného kokosu a posypal 1/4 lžičky skořice a špetkou soli.

Do litrové odměrky jsem načepoval 0,3 l jablko-hruškového sirupu, dolil 0,3 l odstáté vody, přidal 2 lžíce oleje a jednu lžíci javorového sirupu. Promíchal a přes lžíci opatrně nalil na suchou směs v zapékací míse. To už byla po devíti minutách trouba nahřátá akorát na 180°C a ještě opatrněji jsem do jejích útrob přenesl formu s tekutým obsahem.

A kde jsou švestky a mák? No vždyť ještě není konec, tak chvilinku strpení prosím. :-)

Do hrnce jsem nasypal 1/4 hrnku jáhel, 1/4 hrnku kulatozrnné rýže a přidal jednu odměrku konopných semínek. Vše jsem pak zalil 1 a 1/4 hrnku vody a dal vařit. Z mrazáku jsem vyndal maminčino vepřový tuze dobrý guláš a vložil do rendlíku, přilil trošku vody a postavil na sporák s plamenem na minimum.

V mlýnku na kde co jsem vyměnil šroub pro olejnatá semena, do násypky nasypal 1 hrnek máku a umlel jsem ho. Mák jde mlít ze všeho nejhůře, si tak vždycky nad tím pomyslím. Včera jsem totiž zrovínka mlel do zásoby žito, červenou pšenici, ječmen, oves, pohanku lámanku a žlutou kukuřici.

Do dalšího rendlíku jsem přidal asi lžíci oleje, na měsíčky nakrájenou cibuli, na tenká kolečka nakrájené 2 menší mrkve. Navrch jsem dal na širší nudle nakrájené listy z pěti vnějších listů kapusty bez tvrdého středového řapíku. Ten jsem jen pokrájel a uchoval v kyblíku v lednici na budoucí zeleninový vývar. Ještě jsem přidal na malé kostičky nakrájenou jednu bramboru, posypal majoránkou, medvědím česnekem, libečkem a osolil méně než čtvrtkou lžičky. Zapnul jsem indukční plotýnku na stupeň šest a čekal jak dlouho vydržím neodklopit pokličku a nedolít čerstvý zeleninový vývar z rána. Moc dlouho to nebylo, asi tak minutka. Jakmile se voda začala vařit, přesunul jsem hrnec na plynový sporák s nejmenším hořákem na minimum a nechal zvolna vařit.

Vypnul jsem rendlík s obilovinami. Mrknul jsem do trouby a po tekuté substanci nebylo ani vidu. Tož jsem popadnul chňapku a vyndal jsem koláčovou formu na sporák. Nejdříve jsem rozprostřel trochu máku na rozpečený korpus, posypal nakrájenými švestkami a opět překryl mákem a nakonec posypal 2 lžičkami třtinového cukru a vrátil do trouby k dopečení cca na dalších 20 minut. Zpoza horní skříňky nad sporákem jsem vyndal talíř se švestkama, které stačily mezi tím tak akorát povolit, ale nebyly rozblemcané a jal jsem se je na prkénku krájet na šestiny, tj. jedním řezem podél a pak třemi napříč. Do polévky jsem přidal vrchovatou lžíci namletého ovsa a promíchal.

Oloupal jsem 2 stroužky česneku a namačkal každý do jednoho talíře. Do polévky jsem přimíchal 2 víčka sojové omáčky a 1/2 víčka umeocta, promíchal a polévku vypnul. To už se také dostatečně rozehřál gulášek. Hrnec polévky jsem přesunul blíže k el. zásuvce a obsah jsem jen mírně rozmixoval tyčákem. Opět jsem mrknul do trouby a už se mi zdál koláček hotový, tak jsem formu vyndal a vypnul troubu a jal se servírovat oběd.

Po obědě nádobí, po nádobí chvilka u počítače na tento článek a ...
... už se teším na koláček :-)

Ingredience na:

a) rychlý ovocný koláč s jáhlovo-pohankovým korpusem a mákem s minimem cukru (cca 6 až 12 porcí dle velikosti):
na 180°C rozpálená trouba a skleněná koláčová vroubkovaná mísa průměru 26 cm, hbité prstíky, usměvavý Martínek a ...
1/2 hrnku jáhel (mám ty, které se nemusí spařovat)
1/4 hrnku pohanky lámanky
3 lžíce strouhaného kokosu
1 menší hrst rozinek
1/4 lžičky skořice
špetka soli
3 dcl jablkovo-hruškového moštu
3 dcl vody
2 lžíce oleje
1 lžíce javorového sirupu
1/2 kg mražených odpeckovaných půlených švestek
1 hrnek máku před namletím (ještě zbylo dost na budoucí kroupy s mákem)

b) kapustová polévka (cca 5 porcí):
0,75 l čerstvého zeleninového vývaru
něco málo odstáté vody
2 malé cibule na měsíčky (mršky byly nějak kluzké a šly blbě na kostičky)
5 vnějších listů kapusty zbavených tvrdého řapíku (pozor nevyhazovat!) na širší nudle
2  menší mrkve na kolečka
1 větší červená brambora na malé kostičky
mezi třemi prsty sušeného medvědího česneku, libečku a majoránky + té samé 2x mezi dvěma prsty
1/4 lžičky soli
2 stroužky česneku
2 víčka sojové omáčky
1/2 víčka umeocta
1 vrchovatá lžíce mletého ovsa (nebo i ovesné vločky)
a Martínek k tomu

c) příloha ke guláši - rýže s jáhlami a konopným semínkem (pro 2 porce)
1/4 hrnku jáhel
1/4 hrnku kulatozrnné rýže
1 lžíce (odměrka) konopných semínek
1,25 hrnku (2,5 násobek společného objemu obilovin)
Soli je dost v guláši, tak jsem nepřidával
A na co jsem zapomněl, byla špetka drcené řasy Wakame, tak tu až příště.

Populární příspěvky z tohoto blogu

Voskované origami

Včera jsem narazil na problém s vhodným uložením hlívy ústřičné do lednice, bez jinak obvyklého použití plastových misek, neboť jsem ji zakoupil ve farmářském obchodě, tedy právě bez této misky. Přispěl jsem tedy jednak k minimalizaci plastového odpadu, tak i k ozdravění života bez plastů a z nich vylučovaných chemikálií s neblahým vlivem na náš život a zdraví. Skleněnou nebo nerezovou misku jsem zavrhl ihned, neboť ty upotřebím při mém pravidelném kulinářském snažení, a které by mi tak mohly chybět.


Po uvažování, čím jiným misku optimálněnahradit, jsem ji zkusil zabalit do včelím voskem napouštěného ubrousku, o kterém jsem již psal v článku "Ubrousku, navoskuj se!". Ovšem nebylo to pravé ořechové, neboť ta farmářská hlíva je pozoruhodně větší, než ta "supermarketová", a také mnohem neforemnější. "Kdybych tak z toho mohl udělat nějakou misku, nebo krabičku, kterou by šlo opět rozložit a ubrousek umýt" jsem si tak v duchu pro sebe říkal ...
... a HEURÉKA !…

Trochu větší darovaný kůň

S dárky pro někoho jiného je to vždy trochu ošemetné. Ne vždy se zadaří trefit se do černého.
Ale jak se říká "darovanému koni na zuby nehleď", což ale zpravidla není moc dobré vodítko.

Dnes jsem tedy došil novou tašku Jirkovi k svátku. Ta jeho dosavadní už tak pomalu, ale jistě dosluhuje a nevypadá již nijak vzhledně. Použil jsem lněnou látku Aina z IKEA, 100% lněnou v barvě khaki, co jsem tu měl ještě v zásobách, plus očka na klíče. Taška je s našitými bočnicemi a dnem, přiznaným horním lemem, tj. lemování obrácené na líc. Navíc má taška dvě velké a hluboké vnitřní kapsy.


Musím říct, líbí se mi. O to ale tak přeci nejde, jestli se líbí mě, ale hlavně, aby se líbila i obdarovanému. Což o to, ona se i tam líbí. Materiál i barva je pěkná, zpracování hezké. Jen je na běžné nošení do práce trošku větší, či spíše poněkud větší a optimálně vhodná na nákupy.
Mno nevadí, ona se snad neztratí, ale na ty nákupy ji bude asi škoda. Schováme jí.
Tak zde se to trochu vymklo z ruky. No ne…

Domácí rostlinné mýdlo

Asi tak před dvěma lety jsem zde na blogu psal o výrobě svého prvního domácího mýdla. Jen takový kratičký článek napsaný v češtině i angličtině současně. Zvláštní je, že dnes to tou angličtinou nějak nedávám. Nevadí, tento článek není o angličtině, nýbrž o výrobě mýdla v domácích podmínkách, jednoduše a s nepřeberným množstvím kombinací z rostlinných olejů metodou za studena za použití destilované vody a hydroxidu sodného a právě zmíněných olejů.

Dříve jsem i do pozdějšího věku trpěl na akné a přesto jsem nemohl používat mýdla z běžné obchodní sítě, neboť po nich mi pokožka zrudla, začala svědit a objevily se červené bolavé pupínky. S aplikací domácího mýdla se tyto obvyklé problémy již nikdy neobjevily.

Po prvních pokusech jsem si tentokrát dovolil přimíchat i na jemno nadrcené skořápky z vlašských ořechů a špetku mleté skořice, coby budoucí exfoliační mýdlo z olivového, kokosového a slunečnicového oleje. Olivový olej je obyčejný lisovaný z pokrutin. Dle různých návodů je tento optim…