Přeskočit na hlavní obsah

Sladce a křupavě

Po delší době jsem nám udělal sladkou snídani. Tedy ne až tak sladkou, ale ...

Ve Woku lehce opražit půl hrnku ovsa, přesypat do rendlíku, zalít půl litrem horké vody a vařit 10 min. Slít a pít lahodný to nápoj. Opět zalít půl litrem horké vody a vařit do zneviditelnění vody a nechat vychladit. Dát vařit 1 hrnek vody nebo rostlinného mléka a a během ohřevu vsypat půl hrnku pohanky lámanky. Jakmile začne vařit vypnout, přikrýt a 30 min. si nevšímat.

Mezi tím pomlít nebo nadrtit dvě menší hrsti vlašských ořechů a oprat menší hrst rozinek. Všechny suroviny smíchat, přidat dvě odměrky (lžíce) nepraženého kakaa, jednu vrchovatou lžičku kokosového oleje a jednu lžíci sirupu. Opět promíchat, naplnit skleničky a šup s tím do tašky.

Ořechy použijte jakékoliv, kakao lze nahradit strouhaným kokosem nebo skořicí, rozinky lze nahradit skanými datlemi nebo klikvou (kanadské brusinky).

Komentáře

Populární příspěvky z tohoto blogu

Kvašené zelí s mrkví

Jak se zvyšuje obliba krátce kvašené zeleniny, tak se také zvyšuje četnost zadělávání na novou sklenici.
Včera večer jsem zakládal novou sklenici ze čtvrtky bílého zelí na nudličky, lžičky kmínu, mrkve nakrájené na slabé měsíčky a jeden a půl procenta soli z celkové hmotnosti směsi. Promnout a nechat uležet min. na dvě hodiny. Pak jako obvykle napěchovat lahví do zavařovací sklenice, překrýt fólií a vložit do nádoby při pokojové teplotě na min. čtyři až pět dnů.

Pak se bude debužírovat. Před tím, ale vznikne opět nová sklenice s opět trochu jiným obsahem.
Vlastně, pokaždé si udělám trochu jinou směs.

Co k obědu?

Jen to, co si uvařím.Není to tak dlouho, co jsem si v práci vždy k obědu něco koupil v nedalekých obchodech. Nebylo nijak pestré a snažil jsem se mít vždy nějaký ten kousek zeleniny. Ale všechno se jednou přejí, a neustále vymýšlet jak si oběd obměnit, aby nebyl tak jednotvárný spíše vedlo k nakupování více uzenin či jinak průmyslově zpracovaných potravin a polotovarů.I díky jedné dočasné pracovní organizační změně jsem začal chodit do práce o půl hodiny později, což bylo dost času na to si uklohnit něco rychlého k obědu doma, než vyrazím. A nyní?Někdy uvařím ten den, co jdu do práce, někdy uvařím večer nebo si alespoň rozmyslím co a připravím si ingredience, aby to šlo po ránu od ruky. A neřekl bych, že  vstávám nějak neobvykle brzy, abych vše stihnul.A čas strávený chůzí do obchodu trávím sice také chůzí, ale do přírody, kde se jednak nadýchám čerstvého vzduchu, vyčistím si na chvíli hlavu od pracovních myšlenek, udělám současně něco pro zdraví a rychle zrelaxuju a často se oddám &q…

Nová sklenice pickles

Dnes večer jsem zadělal na novou sklenici pickles z trojí zeleniny a trojího koření. Řekl bych, že jsem se nějak rozjel. Pro uspokojení spotřeby kvašené zeleniny potřebuji zadělat novou sklenici cca každý čtvrtý den.
Tentokrát to je z bílého hlávkového zelí, červené řepy a kapusty. Jako koření je použit kmín, drcené nové koření a Sriracha pro pikantnější chuť.
Ze stávajícího zelí s mrkví mi už zbývá tak na dvakrát dvě porce. Příště musím lépe počítat.
Žijte v radosti a mějte se rádi.
Martin Hetto
http://hetto.eu
http://about.me/martinhetto