Někdy se to sejde a může se hodit spíchnout si narychlo zástěru a to i ve větším počtu. Je nějaká sešlost, či událost, kde se hosté nebo zákazníci nějakého kurzu zapojí do vaření a je vhodná nějaká ochrana proti působení Murphyho zákonů. A protože by zhotovení klasické, nebo i jen utěrkové dvoudílné zástěry, trvalo delší dobu a s velkou spotřebou utěrek na jednorázové použití, je tu snadné řešení v i dočasné zástěře udělané i pouze z jedné utěrky, bez střihání a s možností i ručního sešití.
Pokud již zástěry není zapotřebí, lze opět rychle utěrku uvést zpět do původního stavu a může opět sloužit svému původnímu účelu.
Pokud již zástěry není zapotřebí, lze opět rychle utěrku uvést zpět do původního stavu a může opět sloužit svému původnímu účelu.
V jednoduchosti je krása
Co je zapotřebí:
- optimálně utěrka 50x70 cm
- kus provázku, šňůrky, tkalounu, mašle, pruženka, popruh z tašky na rameno, opasek, atp.
- šicí stroj nebo jehla a nit
Např. pomocí žehličky vyznačit polovinu na výšku utěrky. Spojit po rubu protilehlé rohy na užší straně utěrky a jen ty rohy sešít, vznikne tak horní díl u krku. Přišít úvazek kolem krku na obou stranách horní strany budoucí zástěry. V naznačeném místě v polovině (po délce) přišít úvazky kolem pasu. Lze také nechat bez nich a zástěru uvázat obtočením čehokoliv kolem pasu. Ani to nebolelo a zástěra je na světě.
Jinou možností s vylepšením zástěry o kapsy je použít rozměr 50x100 cm, což odpovídá klasickému ručníku. Ručník je přeci také textil, či jinak tkaná látka. Horní stranu směrem ke krku a také boční úvazky lze připravit jako v předchozím případě. Tu spodní část stačí jen přeložit a spojit lícovou stranou k sobě ve výšce odpovídající budoucí výšce kapsy, tj. cca 20-30 cm a sešít po stranách a uprostřed. Trochu delší na přípravu, ale šikovnější o kapsy.
Komentáře
Okomentovat