Přeskočit na hlavní obsah

Když se ruka utrhne

Původně to měla být obyčejná ranní miso polévka, ale nakonec z toho bylo něco jako nudle Ramen, avšak počesku.

V malém kastrůlku v teplé vodě utopit tak nějak odhadem vlasové rýžové nudle a mezi tím ...

... půlka menší červené řepy na plátky, ty pak na polovinu a pak kolmo na nudličky. Mrkev podélně na půl a pak na jemné měsíčky. Listy kedlubny stočit a krájet na širší nudličky. Dva výhony z hlívy ústřičné na drobno. A nakonec předem namočený plátek řasy Kombu na jemné nudličky. To vše do mírně osoleného vroucího zeleninového vývaru.

Cca po pěti minutách přidat změklé nudle bez vody a nechat společně vařit na nejnižší stupeň. Z vývaru odebrat jednu naběračku a v mističce smíchat s vrchovatou lžičkou miso pasty.

Vypnout plotýnku, vmíchat miso a nechat pár minut dojít a pak ...

Asi po dvou hodinách se z termosky na jídlo vyklopily nudle na způsob Ramen se zeleninou a šťávou. Mít a umět jíst hůlkami, byl bych šťastný jako blecha, že se konečně najím. Tak, či onak, jídlo po ránu jak ohřálo, tak zasytilo a k tomu ještě bez chleba.

Komentáře

Populární příspěvky z tohoto blogu

Tak na tom jsme všichni stejně

https://goo.gl/OnQTTq
Nejde to přečíst? Nevadí, to jsme na tom všichni stejně. Vlastně já jsem na tom nejhůř, vždyť jsem to psal sám osobně.
Opět jsem použil dlouho odložený Boogie Board Sync 9.7, který ruční psaní či kresby, náčrty a pod. ukládá do vnitřní paměti v podobě PDF souborů.
A proč to? No protože jsem si vzal do hlavy opět jeden moudrý nápad, vydržet svá odpoledne po práci a víkend bez počítače, koukání na mobil a zbyde mi jen ruční psaní, čtení z papírových knih a časopisů a více času na jiné aktivity. Třeba udělání si bedničky pro akupresurní masáž nohou z přírodních materiálů a samozřejmě jak jinak než bez peněz.
A o em jsem to vlastně psal?
Veganská vajíčka se slaninou. Nejde vám to dohromady? Tak nepospíchejte a čtěte.
Občas na vás přijdou různé chutě na něco, co jste dlouhou dobu neměli. Tak tentokrát padlo na smažená vajíčka se slaninou a cibulkou. Já bych si je také tradičně udělal, ale už jsem byl z nákupu doma a znovu zvedat zadek a jít opět nakoupit mi přišlo zbyt…

Kvašené zelí s mrkví

Jak se zvyšuje obliba krátce kvašené zeleniny, tak se také zvyšuje četnost zadělávání na novou sklenici.
Včera večer jsem zakládal novou sklenici ze čtvrtky bílého zelí na nudličky, lžičky kmínu, mrkve nakrájené na slabé měsíčky a jeden a půl procenta soli z celkové hmotnosti směsi. Promnout a nechat uležet min. na dvě hodiny. Pak jako obvykle napěchovat lahví do zavařovací sklenice, překrýt fólií a vložit do nádoby při pokojové teplotě na min. čtyři až pět dnů.

Pak se bude debužírovat. Před tím, ale vznikne opět nová sklenice s opět trochu jiným obsahem.
Vlastně, pokaždé si udělám trochu jinou směs.

Nová sklenice pickles

Dnes večer jsem zadělal na novou sklenici pickles z trojí zeleniny a trojího koření. Řekl bych, že jsem se nějak rozjel. Pro uspokojení spotřeby kvašené zeleniny potřebuji zadělat novou sklenici cca každý čtvrtý den.
Tentokrát to je z bílého hlávkového zelí, červené řepy a kapusty. Jako koření je použit kmín, drcené nové koření a Sriracha pro pikantnější chuť.
Ze stávajícího zelí s mrkví mi už zbývá tak na dvakrát dvě porce. Příště musím lépe počítat.
Žijte v radosti a mějte se rádi.
Martin Hetto
http://hetto.eu
http://about.me/martinhetto